Atvērta pieteikšanās iedvesmas un mentoringa programmai māksliniekiem un aktīvistiem

Iedvesmas un mentoringa programma Latvijas māksliniekiem un aktīvistiem
"Māksla un aktīvisms taisnīgākai pasaulei"
2021. gada jūnijs – septembris 

Mākslinieki, aktīvisti un citi radošie aicināti pieteikties dalībai programmā līdz 23. maijam.


PAR PROGRAMMU

Šī programma paredzēta dažādu jomu māksliniekiem un radošām personām, kā arī aktīvistiem – tiem, kas jau piedalās sociāli politisku akciju veidošanā taisnīgākai sabiedrībai, vai vēlas to darīt nākotnē.
Dalībniekiem vairāku mēnešu garumā būs iespēja padziļināti pētīt mākslas un aktīvisma attiecības, mākslas lomu sociālā un ekoloģiskā taisnīguma veicināšanā un apzināt rīkus un stratēģijas radošu risinājumu īstenošanai, kā arī veidot nelielus projektus jeb akcijas, kas vērstas uz labākas sabiedrības veidošanu šaurākā vai plašākā nozīmē. Programmas otrajā posmā dalībnieki īstenos savas radošā aktīvisma iniciatīvas individuāli vai sadarbībā ar citiem grupas dalībniekiem. 

Programmu veido vairāki posmi:
- Divu dienu meistardarbnīca Cēsīs, Ruckā, 18.–19. jūnijā * (skat. programmu zemāk). 
- Tikšanās ar mentoriem Rīgā – dalībnieku akciju/iniciatīvu plānošana (jūlijā).* 
- Praktiskā darba un konsultāciju posms – dalībnieki grupās vai individuāli īsteno savas akcijas/iniciatīvas, saņemot padomus un atbalstu no mentoriem konsultāciju formātā (jūlijs – septembris).
- Noslēdzošā tikšanās/prezentācija Rīgā (septembris).* 
* NB! Meistardarbnīca un papildu tikšanās Rīgā paredzētas klātienē, taču norises laiks formāts būs atkarīgs epidemioloģiskās situācijas valstī; organizatori informēs visus interesentus.

Programmu vadīs kolektīvs new visions – Liene Jurgelāne un Agņeška Bulačika – kas veido izglītojošas pieredzes mākslas/kultūras un taisnīguma jomā.

Programmas pamatvaloda – angļu, ar iespēju iegūt palīdzību un atbalstu arī latviešu un krievu valodā.

Pateicoties Sabiedrības Integrācijas Fonda atbalstam, dalība programmā ir bez maksas. Dalībnieki ir atbildīgi par nokļūšanu darbnīcas un semināru norises vietās un savu projektu/akciju īstenošanas izmaksām. 


Meistardarbnīcas programma Ruckas mākslas rezidencē, Cēsīs, 18.–19. jūnijs *

1. diena
- Māksla / Aktīvisms: pirmie soļi – ko mēs saprotam ar jēdzieniem “māksla” un “aktīvisms”; to saskares punkti, izpausmes un prakses.
- Es esmu – dalībnieku personīgo stāstu pētīšana rotaļīgā un radošā ceļā – prasmes, pieredze un degsme. 
- Mēs esam – varas attiecības, netaisnīgums un dažādie izpausmes veidi. Mūsu vieta un loma tā uzturēšanā un pārveidošanā.
- Mūsu loma pārmaiņu veicināšanā. Atskatīšanās uz situācijām, kad mūsu rīcība veicinājusi pārmaiņas. Izmaiņu, ko vēlamies panākt, kartēšana.

2. diena
- Komandu veidošana mākslinieciskām intervencēm; pirmo ideju attīstīšana.
- Rīki pārmaiņu veicināšanai – informācijas apmaiņa par piemērotākajiem rīkiem un stratēģijām radošajam aktīvismam.
- Stratēģiskā plānošana – konkrētu stratēģiju izstrādāšana, lai īstenotu pārmaiņu iniciatīvas.
- Nākamie soļi pēc meistardarbnīcas beigām.

* ​NB! Programmas datumi vai norises formāts var mainīties atkarībā no epidemioloģiskās situācijas.


Programmas vadītāji 
Kolektīvs new visions (Liene Jurgelāne un Agņeška Bulačika (LV/PL/DE), kas veido izglītojošas pieredzes mākslas/kultūras un taisnīguma jomā. new visions darbības pamatā ir pieci principi: apzināšanās, ka viss ir savstarpēji saistīts, holistiska pieeja, solidaritāte, iztēle un mīlestība kā pārmaiņas nesoša rīcība. Mācību procesā tas nozīmē darbnīcas, kas aicina dalībniekus līdzdarboties ar prātu, ķermeni un emocijām, izmanto rotaļīgumu un radošumu kā būtiskus instrumentus, lai iztēlotos citas iespējamās pasaules, un piedāvā uz darbību vērstus rīkus un stratēģijas pārmaiņu veicināšanai. Kolektīvs izveidojies ilgstošas sadarbības rezultātā starp Agņešku Bulačiku un Lieni Jurgelāni. Agņeška un Liene daudzus gadus strādājušas mākslas/kultūras un izglītības jomās, gan veidojot un attīstot dažādas mācību programmas, gan kā mākslinieces un kuratores iesaistoties radošā un kultūras darbā virknē kultūras un sabiedrisku iniciatīvu.
Vairāk info: www.newvisions.me 


Kas var pieteikties 
- Mākslinieki, aktīvisti un citi radošie, kā arī tie, kam ir interese iesaistīties kādā sabiebrībai aktuāla jautājuma risināšanā (iepriekšēja pieredze aktīvisma akcijās nav obligāta);
- Minimālais vecums – 18;
- Prasmes komunicēt angļu valodā (darbnīcas pamatvaloda);
- Iespēja būt klāt visas programmas sadaļās – gan darbnīcā gan follow-up tikšanās. 
Paredzēts, ka programmā piedalīsies līdz 20 dalībnieku. 


Kā pieteikties 
Sūtiet epastu uz office@issp.lv, norādot pie nosaukuma “Pieteikums – māksla un aktīvisms”, un iekļaujot:
- nelielu informāciju par sevi,
- iepriekšējo pieredzi ar mākslu un/vai aktīvismu, ieskaitot saiti uz realizētajiem projektiem (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama dalībai, bet ja tāda ir, ļoti labi!),
- motivāciju dalībai programmā. 
Pieteikšanās termiņš: 23. maijs, 2021.


Mentoringa programma ir daļa no projekta “Māksla un aktīvisms iesācējiem”, kas tapis ar mērķi veicināt izpratni par mākslas un aktīvisma mijiedarbību un popularizēt mākslas lomu sabiedrībai svarīgu sociālu, ekonomisku un politisku jautājumu atspoguļošanā un diskusijas veidošanā. 

Organizē: ISSP
Partneri: new visions, Kaņepes Kultūras Centrs, Jaunatnes Organizācijas “Protests”, Ruckas Mākslas rezidence.
Pasākumu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Alexander Gronsky prints for Ukraine

For the duration of the Russian invasion in Ukraine, photographer Alexander Gronsky will be offering his photographs shot in Moscow during the time of the war. The limited edition prints are offered in exchange for at least 150 € donation to relief organizations working in Ukraine. The initiative is realized with logistical support of ISSP.

Krievijas iebrukuma Ukrainā laikā, fotogrāfs Aleksandrs Gronskis piedāvā šī kara laikā Maskavā uzņemtās fotogrāfijas apmaiņā pret vismaz 150€ vērtu ziedojumu Ukrainas labdarības organizācijām. Iniciatīva tiek realizēta ar ISSP loģistikas atbalstu.  

Order the prints here / pasūti printus šeit

Kristīne Krauze-Slucka - Izšķirtspējas streiks / Resolution Strike

No 7. aprīļa līdz 14. maijam ISSP Galerijā būs skatāma mākslinieces Kristīnes Krauzes-Sluckas izstāde “Izšķirtspējas streiks” - jaukto mediju instalācija, kas aplūko fotogrāfijas pārproducēšanu digitālajā laikmetā. Izstādes kuratore - Iveta Gabaliņa. Atklāšanas diena - 7.aprīlis no plkst. 12.00 līdz 20.00. Laipni aicināti!

From April 7 to May 14, the ISSP Gallery is showing artist Kristīne Krauze-Slucka's exhibition Resolution Strike, a mixed media installation that looks at the overproduction of photography in the digital age. The curator of the exhibition - Iveta Gabaliņa. Opening day – April 7 from 12.00 to 20.00. Welcome!

Profesionālās fotogrāfijas meistarklases pavasarī

ISSP turpina meistarklases labāko Latvijas un Baltijas profesionālo fotogrāfu vadībā—tiem, kas jau strādā vai vēlās profesionāli strādāt ar fotogrāfiju. Meistarklases sniedz iespēju attīstīt savu radošo vīziju un papildināt amata prasmes, mācoties no labākiem no vietējiem kolēģiem. Šajā pavasarī piedāvājam meistarklases ar lieliskiem fotogrāfiem Ģirtu Raģeli, Viku Anisko un Nilu Vilni.

Plašāka informācija un pieteikšanās: https://ej.uz/prof_ISSP 

Meklējam dalībniekus mākslas projektam “Jūtīgā virsma”

Projekta “Jūtīgā virsma” autore Elīnas Cērpa sadarbībā ar kuratori un mākslinieci Ivetu Gabaliņu meklē visu vecumu un tautību cilvēkus, kuriem piemīt “foto apsēstība” - tieksme regulāri radīt attēlus par vienu un to pašu tēmu. 
Dalībniekiem ir jābūt gataviem strādāt kopā ar Elīnu Cērpu, lai 2023. gada pavasarī radītu multimēdiju izstādi, kas atspoguļos cilvēku attiecības ar realitāti. Dalībai projektā nav nepieciešamas tehniskās iemaņas fotogrāfijā vai iepriekšēja pieredze ar mākslu.

Pieteikšanās atvērta līdz 30. aprīlim!

Diskusija "Melnā neļķe. 30 gadi pēc panta"

Trešdien, 30. martā plkst. 18.30, aicinām ikvienu interesentu uz diskusiju "Melnā neļķe. 30 gadi pēc panta: daudzveidības pieņemšana Latvijā 30 gadus pēc homoseksualitātes dekriminalizācijas." Diskusijā piedalīsies mākslinieks Konstantīns Žukovs, advokāts Lauris Liepa, "Mozaīkas" līdzdibinātājs, žurnālists un pasniedzējs Kārlis Streips un dzejnieks Rihards Bargais, to vadīt žurnāliste un redaktore Rita Ruduša. Ieeja brīva.

Pasākums Facebook

Konstantīns Žukovs, Melnā neļķe, 2. daļa / Black Carnation Part 2 - Finnisage

Aicinām uz Konstantīna Žukova izstādes “Melnā neļķe, 2. daļa” finisāžu 31.martā no plkst. 18.00 – 22.00 - ar iespēju satikt mākslinieku un redzēt projekta "Melnā neļķe, 2. daļa" darba materiālus, kas izstādē netika iekļauti. Pasākums ir daļa no Rīgas galeriju vakara “Riga Last Thursdays” notikumiem! 

We invite you to the finissage of the exhibition “Black Carnation Part 2” by Konstantin Zhukov with the opportunity to meet the artist and see behind the scenes and the creation process of the exhibition in projections. The event takes place within the Riga’s gallery night Riga Last Thursdays.

Riga Last Thursdays – Konstantīns Žukovs, Melnā neļķe, 2. daļa

Aicinām uz Konstantīna Žukova izstādi  “Melnā neļķe, 2. daļa” 24. februārī no plkst. 18.00 – 22.00. Pasākums ir daļa no Rīgas galeriju vakara “Riga Last Thursdays” notikumiem. Vakara gaitā būs iespēja tikties ar mākslinieku un redzēt projeka "Melnā neļķe" darba materiālus, kas netika iekļauti izstādē. 

We invite you to the exhibition “Black Carnation Part 2” by Konstantin Zhukov. From 18.00 - 22.00 with the opportunity to meet the artist and see behind the scenes and the creation process of the exhibition in projections. The event takes place within Riga’s gallery night Riga Last Thursdays.

ISSP AGENDA 2022 - last copies!

Uzmanību! Pati pēdējā iespēja iegādāties ISSP plānotāju 2022. gadam par supercenu – 10 €! Ja vēl neesi ticis pie sava 2022. gada plānotāja, šī ir brīnišķīga iespēja iegādāties kādu no pēdējiem eksemplāriem ar īpašu 50% atlaidi! Nenokavē!

Attention! The very last opportunity to buy an ISSP AGENDA 2022 for a great price – 10 €! If you haven't got your Agenda for 2022 yet, this is an excellent opportunity to buy it for a special 50% discount!

Pasūti šeit / Order here.

ISSP SHOP SALE

Uzmanību! ISSP veikala IZPĀRDOŠANA ir sākusies! Atbrīvojam plauktus un piedāvājam plašu grāmatu izlasi par jaunām, pievilcīgām izpārdošanas cenām. Piedāvājumā gan ārzemju, gan pašmāju fotogrāfijas grāmatas, tai skaitā, no tādiem izdevējiem kā Kultkom, Milda Books un citiem. Ieskaties šeit.

Attention! A pleasant surprise from the ISSP Shop! We offer a wide selection of books at new sale prices - foreign and local photography books, including publishers like Kultkom, Milda Books, and others. Take a look here.

Kristians Brekte, Modris Svilāns, Solargraphy – Finnisage

We invite you to the finissage event of the exhibition “Solargraphy” by Kristians Brekte and Modris Svilāns on February 27 From 18.00 - 22:00 with the opportunity to see a selection of solargraphy photos in projections which are never been seen before. The finnisage takes place within the first Riga’s gallery night Riga Last Thursdays.

Aicinām uz Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstādes “Solargrāfija” finisāžu 27. janvārī no plkst. 18.00 – 22.00 - ar iespēju redzēt vēl neredzētu Solargrāfijas attēlu izlasi projekcijās. Pasākums ir daļa no Rīgas galeriju vakara “Riga Last Thursdays” notikumiem! 

SALE - ISSP AGENDA 2022!

Visiem tiem, kas vēl nav tikuši pie sava 2022. gada plānotāja, piedāvājām lielisku iespēju iegādāties pēdējos ISSP Plānotāja eksemplārus par īpašu atlaides cenu - 15 eur! Vairāk par izdevumu un pasūtījumiem šeit.

Excellent news for those who have been waiting to get your ISSP AGENDA 2022 until the last moment - the remaining copies are now available at a discount price of 15 euros! More about ISSP AGENDA 2022 and orders here