Mākslas terapijas grupas "Creatively feeling"

Aicinām pieteikties “Creatively Feeling” Mākslas terapijas grupām cilvēkiem ar depresijas un trauksmes pazīmēm! 

9.04. UZMANĪBU! Lielas intereses dēļ vairs neuzņemam pieteikumus pieaugušo grupas, taču TURPINĀM PIEŅEMT PIETEIKUMUS PUSAUDŽU GRUPĀ (15 - 19 g.v.)


Biedrība ISSP kopienas mākslas projekta “Creatively Feeling” ietvaros aicina pieteikties dalībai bezmaksas mākslas terapijas grupās, kas norisināsies no šī gada 1. maija – 20. jūnijam. Grupās kā galvenā terapeitiskā metode tiks izmantotas fotogrāfijas un kolāžas tehnikas.
Grupās ir aicināts piedalīties ikviens, kurš savā dzīvē saskāries vai šobrīd saskaras ar depresijas vai trauksmes simptomiem. Iepriekšēja pieredze un prasmes vizuālajā mākslā nav nepieciešamas! Pieteikšanas termiņš: 18. aprīlis. 


Mākslas terapija izmanto mākslu kā terapeitisku instrumentu emociju, domu un pieredzes pārstrādāšanai. Terapijas laikā galvenā uzmanība tiek pievērsta mākslas veidošanas procesam un tam, kā dalībnieks jūtas radīšanas laikā, tā vietā lai fokusētos uz gala rezultātu. Fotogrāfija un kolāža ir ļoti pateicīgas tehnikas mākslas terapijā - strādājot ar atrastiem vai pašu radītiem attēliem, dalībnieki spēj atklāt un novērot zemapziņas asociācijas vai stāstus, kurus, iespējāms, būtu grūti definēt vārdos. Šim procesam nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas vai tehniskas mākslas prasmes.

Ja Tev patīk māksla un radošums, šī grupa radīs telpu, kurā būs iespēja mazināt trauksmi un stresu, uzlabot pašapziņu un praktizēt emociju izpausmi caur radīšanu. 

Nodarbības vadīs pieredzējusī mākslas terapeite no Ņujorkas Julia Volonts sadarbībā ar RSU Mākslas terapijas programmas maģistratūras studentēm.

Projekta ietvaros norisināsies 3 mākslas terapijas grupas dažāda vecuma dalībniekiem:
1. - pusaudžu grupa (15 – 19 gadu vecumā) 
2. - pieaugušo grupa I (20 – 26 gadu vecumā)
3. - pieaugušo grupa II (no 27 gadu vecuma)

Grupu norises informācija: 
- Norises laiks no 1. maija – 20. jūnijam, 8 nedēļu garumā, 1 reizi nedēļā
- Pieaugušo grupas - katru svētdienu no 11:00 - 13:00 un no 13:30 - 15:30
- Pusaudžu grupa - katru pirmdienu no 16:00 - 18:00
- Norises vieta: ISSP Galerijā Berga Bazārā, Rīgā
- Grupas norisināsies angļu un latviešu valodā (atkarībā no dalībnieku sastāva un vēlmēm). 

Tu esi aicināts/a pieteikties, ja:
- Esi piedzīvojis/usi vai šobrīd piedzīvo depresijas vai trauksmes simptomus;
- Esi sasniedzis/usi vismaz 15 gadu vecumu;
- Tev ir iespēja apmeklēt visas 8 grupas sesijas klātienē;
- Esi gatavs/a sniegt informāciju par savas pašsajūtas izmaiņām pētījumā par grupas efektivitāti (konfidencialitāte un anonimitāte garantēta);
- Grupas ietvaros radītie darbi var vēlāk tikt izmantoti projekta materiālos (dalībnieku anonimitāte garantēta).
NB! Iepriekšēja pieredze un prasme mākslā nav nepieciešamas!

Lai pieteiktos, aizpildi PIETEIKUMA FORMU, un mēs ar Tevi sazināsimies! 
Pieteikumus dalībai pusaudžu grupā gaidīsim līdz 23. aprīlim.  
NB! LIELAS INTERESES DĒĻ, VAIRS NEUZŅEMAM PIETEIKUMUS PIEAUGUŠO GRUPAS; TAČU TURPINĀM PIEŅEMT PIETEIKUMUS PUSAUDŽU GRUPĀ (15 - 19 g.v.)

Pirms grupu uzsākšanas notiks individuālās sarunas ar dalībniekiem pa telefonu vai Zoomā. 

Vairāk par projektu:
Projektā “Creatively Feeling: an Artful Approach to Mental Health and Healing” biedrība ISSP sadarbojas ar sertificētu mākslas terapeiti no Ņujorkas, Džūliju Volonts, lai organizētu mākslas terapijas grupas cilvēkiem ar depresijas un trauksmes simptomiem, kā pamata mākslas mediju izmantojot fotogrāfiju un kolāžas tehniku. Projekta uzdevums ir izstrādāt mākslas terapijas metodoloģiju, realizēt terapiju grupas un izvērtēt to efektivitāti; paredzēta arī informatīvā materiāla izstrāde, nodrošinot metodes un rezultātu pieejamību nozares speciālistiem un plašākai sabiedrībai.

"Creatively feeling" projekts top “The Art of Staying Healthy” programmas ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un īsteno Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerība (Northern Dimension Partnership on Culture - NDPC), Ziemeļu Dimensijas veselības un sociālās labklājības partnerība (Northern Dimension Partnership in Public Health and Social Well-being) un ES Kultūras institūti (EU National Institutes for Culture).

Projekta partneri: Latvijas Mākslas terapijas asociācija, Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University) Mākslas terapijas programma, Sophie mind.

Ar jautājumiem par mākslas terapijas grupām, lūdzu sazinieties ar: Julija Berkoviča, julija@issp.lv, 29711721. 

Open call: ISSP Riga Residency 2024

A new open call for residencies between March and August 2024 is now open! The ISSP Riga Residency provides an opportunity for concentrated work on a personal research or art project or much needed time to rethink and complete ongoing work. We welcome photographers and artists interested in exploring the local social and cultural context and connecting to ISSP platform of activities.
Application deadline: February 15! 

Artist talk un izstādes tūre ar Santu Franci

Trešdien, 14. februārī, plkst. 18.30 notiks tikšanās ar izstādes "Esmu redzams šajā attēlā, un man tas nepatīk" mākslinieci Santu Franci. Māksliniece iepazīstinās ar savu radošo darbību, iedvesmas avotiem un pieredzi Latvijas mākslas telpā. Savukārt 15. februārī plkst. 18.00 aicinām uz izstādes tūri, kurā būs iespēja mākslinieces vadībā apmeklēt izstādi un uzzināt par tās tapšanas procesu. Ieeja abos pasākumos bez maksas.

Meklējam komunikācijas speciālistu

Meklējam kolēģi! No 1. marta aicinām pievienoties ISSP komandai KOMUNIKĀCIJAS SPECIĀLISTU/-I (pilna slodze). Komunikācijas speciālists plāno un īsteno aktuālās ISSP pasākumu un projektu komunikācijas, ieskaitot ISSP Galerijas, ISSP Skolas izglītības programmas (isspskola.lv), ISSP Rezidenču programmas un citu ISSP vietējo un starptautisko projektu un aktivitāšu komunikācijas. Pieteikumus gaidīsim līdz 3. februārim.

Jaunums: Santas Frances izstādei tapis mācību materiāls skolēniem

Santas Frances izstādei "Esmu redzams šajā attēlā, un man tas nepatīk" veidotā darba lapa palīdzēs sākumskolas un pamatskolas skolēniem izzināt izstādi un izprast tās konceptus, analizējot mākslas darbus un veidojot savu vāzes interpretāciju. Darba lapu var aizpildīt jebkurā izstādes apmeklējuma laikā! Visi nepieciešamie materiāli ir nodrošināti.

Atvērta pieteikšanās ziemas-pavasara ievadkursiem

Ziemas-pavasara semestrī ISSP Skola aicina apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā “Ievads fotogrāfijā” – šobrīd atvērta pieteikšanās gan tiešsaistes, gan klātienes grupām. Kurss notiek jau ceturto gadu un to vada pieredzējuši pasniedzēji un fotogrāfi Kristīne Krauze-Slucka, Kristīne Madjare un Ingus Bajārs. Tiešsaistes kursa sākums jau 29. janvārī, bet klātienes kurss sāksies 4. aprīlī.

Open Call: FUTURES Baltic Talents 2024

ISSP invites artists from the Baltics and Ukraine working within the medium of photography to apply to become a part of FUTURES, the prestigious European-based photography platform dedicated to supporting emerging talents in photography. 5 artists will be selected to join the platform in 2024. The FUTURES platform pools together the experience of leading photography institutions across Europe in order to increase the capacity, mobility and visibility of its selected artists. Application deadline: 21 January.

SALE: ISSP Agenda 2024 / ISSP Plānotājs 2024

ISSP Plānotājs 2024. gadam tagad pieejams ar atlaidi – 16 EUR! Izdevumā estētiskā un praktiskā dizainā ir apvienots nedēļas plānotājs ar pierakstu kladi, tas satur 34 īpaši atlasītus attēlus. Gada tēma – "Rituāls". Meklē plānotāju tiešsaistē un ISSP Galerijā Berga Bazārā.

The ISSP Agenda 2024 now available with a discount price of 16 EUR! The edition combines a weekly planner and a notebook in an aesthetic and practical design, featuring 34 carefully selected images. Theme of the year – Ritual. Order online or pick up a copy at the ISSP Gallery in Berga Bazārs.

ISSP Ziemassvētku dāvanu TOP 10 / ISSP Christmas gift TOP 10

Tuvojas Ziemassvētku laiks, un arī mēs esam padomājuši par skaistām un oriģinālām dāvanām. Ja meklē ko īpašu saviem tuvajiem, ieskaties ISSP Ziemassvētku dāvanu TOP 10! Iegādājoties dāvanas pie mums, tu atbalsti ISSP galerijas darbību, publiskās programmas un pašus māksliniekus. ISSP komanda novēl priecīgus un gaišus Ziemassvētkus!

Christmas time is approaching and we've got some beautiful and original gift ideas. If you are looking for something special for your loved ones, take a look at the ISSP Christmas Gift TOP 10! By buying gifts from us, you support the ISSP Gallery, our public programmes and the artists themselves. The ISSP team wishes you a Merry Christmas!

FUTURES annual publication

FUTURES' newest Annual Publication, Trigger #5: Energy, is an exploration of that question – and broadly thematizes alternative approaches to energy through photography, the issue of society’s decarbonisation, the call for repair and collective values. The publication is available at the ISSP library. 

Rakstu krājuma “WunderKombināts" otrā izdevuma atklāšana

15. decembrī plkst. 18.00 ISSP Galerijā notiks rakstu krājuma “WunderKombināts” otrā izdevuma “WunderKombināts II. Latvijas mākslas gadagrāmata 2023” atklāšana, aicinot pirmssvētku noskaņā klātienē iepazīties ar izdevumu, sastapt tā veidotājus un daļu autoru. No 24. novembra līdz 7. martam ISSP Galerijā ir skatāma Santas Frances izstāde "Esmu redzams šajā attēlā, un man tas nepatīk", kas ir izdevumā ietvertās vizuālās esejas izvērsums telpā. 

“A Queue, Naked Women and Politics": lecture by Indrek Grigor

Wednesday, December 13, at 6 PM, Estonian curator and art critic Indrek Grigor will give a lecture titled "A Queue, Naked Women and Politics. The Story of Woman in Photographic Art, the Most Popular Photo Exhibition in Soviet Estonia". In the lecture Indrek Grigor will share the anecdotal stories about the exhibition and the queues and present the current research that tries to bring attention to the international reach of photography in the 1980s and to the peculiar role that photo clubs. Free entrance.

PRE-SALE: ISSP Agenda / ISSP Plānotājs 2024

The PRE-SALE of the ISSP Agenda 2024 - "Ritual" - has begun! The edition combines a weekly planner and a notebook in an aesthetic and practical design, featuring 34 carefully selected images. Order your copy for a special Pre-Sale price until 1 December!

ISSP Plānotāja 2024 iepriekšpārdošana ir sākusies! Izdevumā estētiskā un praktiskā dizainā ir apvienots nedēļas plānotājs ar pierakstu kladi, tas satur 34 īpaši atlasītus attēlus. Pasūti to par īpašu iepriekšpārdošanas cenu līdz 1. decembrim!