ISSP Skolas 2021/2023 absolventu izstāde

Foto: Janta Jasjukeviča

Izstādē “Tulkojums netika atrasts” sevi piesaka septiņi jaunie fotogrāfijas autori, ISSP Skolas izglītības programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” 2023. gada absolventi –  Katrīna Ozoliņa, Marika Parhimuka, Evelīna Zvirbule, Aija Ezerlīce, Janta Jasjukeviča, Kalvis Ābeļkalns un Agita Caune. Programmu divu gadu garumā veido intensīvs mācību process ar laikmetīgas mākslas nozares profesionāļiem un pedagogiem savukārt izstādes darbi tika attīstīti Ivetas Gabaliņas, Reiņa Hofmaņa un Ievas Epneres vadībā. Izstādes veidošanas mentors – Aleksejs Beļeckis.

Laipni lūdzam uz izstādes atklāšanu 29. jūnijā plkst. 18.00! Tikšanās ar autoriem no plkst. 19.00. 
Galeriju vakara "Riga Last Thursdays" ietvaros izstāde atklāšanas dienā būs skatāma līdz plkst. 22.00.

Verbālā valoda, gan vokāli akustiskā, gan pierakstītā, ir cilvēka izplatītakā komunikācijas un informācijas uzkrāšanas un nodošanas forma. Šo pasaules kodēšanas prasmi lielākā daļa cilvēces sāk mācīties drīz pēc piedzimšanas, un tapēc tā tiek uzskatīta gandrīz par pašsaprotamu prasmi. Tomēr apgūt valodu ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, ko cilvēks savas dzīves laikā veic. Blakus verbālajai valodai, kurai ir arī savi ierobežojumi, eksistē vēl aptuveni deviņi neverbālās saziņas veidi, starp kuriem ir sejas izteiksmes, žesti, paraligvistika (balss skaļums un tonis), ķermeņa valoda, privātā telpa, acu skatiens un pieskārieni, ārējais izskats un, visbeidzot, artefakti — objekti un attēli. Šos valodas veidus mēs dabiski pielietojam, taču tas nebūt nenozīmē, ka izkopjam to pielietojuma prasmes. Neskatoties uz to, ka verbālā valoda ir cilvēces vispārpieņemtais veids, kā kodēt apkārtejo pasauli, ikdienā cilvēks daudz vairāk pielieto neverbālās komunikācijas veidus. 

Izstādes “Tulkojums netika atrasts” autori šo valodu caur fotogrāfijas mediju attīstīja ISSP Skolas divu gadu programmā pieredzējušo artefaktu valodas pratēju (lasīt – pasniedzēju un mentoru) vadībā, kas savas prasmes tās pielietojumā ir izkopuši līdz izcilībai, taču ne pilnībai, jo valoda nav izsmeļama. Izstādes nosaukums ir refleksija par autoru mēģinājumiem tulkot neverbālā valodā to, ko ne vienmēr iespējams ietērpt vārdos. Savos darbos jaunie autori izmanto skaņu, tausti, ķermeņi, kustību, krāsu, attēlu, žestus, acu skatienus un ārējo izskatu, lai ar fotogrāfijas medija palīdzību fiksētu savas un savu līdzcilvēku emocijas, jūtas, pārdzīvojumus, idejas, novērojumus, atmiņas. Vēlme apgūt un komunicēt neverbāli norāda uz vēlmi atvirzīties no prāta un racionalizēšanas un tuvoties emocijām, to leģitimizēšanai un sekot vispārīgai nepieciešamībai pasauli tvert arī caur sirdi. Tie ir mēģinājumi ārpus vārdos izteiktā nolasīt to, kas mēdz būt izteikts tikai acu skatienā vai dīvainā matu sakārtojumā. Cik precīzi ir šie tulkojumi un vai tie tomēr tika atrasti izstādē, var spriest gan paši autori, gan izstādes apmeklētāji, veidojot ieinteresētu un iejūtīgu sarunu caur fotogrāfiju.

Izstāde ir atvērta apmeklētājiem Elizabetes ielā 87 (bijušajās veikala "Bergs" telpās) no 30. jūnija līdz 21. jūlijam, no otrdienas līdz sestdienai plkst. 13.00-19.00. Ieeja bez maksas. 

“Tulkojums netika atrasts” ir jau vienpadsmitā ISSP Skolas divu gadu mācību programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” absolventu izstāde. ISSP Skola ir neformālās izglītības platforma laikmetīgajā fotogrāfijā, kas piedāvā kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību Latvijas jaunajiem fotogrāfiem, kuri vēlas paplašināt savu izpratni par fotogrāfijas mediju kā mākslas izteiksmes veidu. 

Jūnija beigās tiks izsludināta pieteikšanās ISSP Skolas programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” jaunajam 2023./2025. mācību gadam. Vairāk informācijas.

Atvērta pieteikšanās ziemas-pavasara ievadkursiem

Ziemas-pavasara semestrī ISSP Skola aicina apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā “Ievads fotogrāfijā” – šobrīd atvērta pieteikšanās gan tiešsaistes, gan klātienes grupām. Kurss notiek jau ceturto gadu un to vada pieredzējuši pasniedzēji un fotogrāfi Kristīne Krauze-Slucka, Kristīne Madjare un Ingus Bajārs. Tiešsaistes kursa sākums jau 29. janvārī, bet klātienes kurss sāksies 4. aprīlī.

Atvērta pieteikšanās ISSP Profesionālo meistarklašu rudens-ziemas ciklam

Atvērta pieteikšanās ISSP Profesionālo meistarklašu rudens-ziemas ciklam 2023./2023. gadā! ISSP piedāvā meistarklases labāko Latvijas un Baltijas profesionālo fotogrāfu vadībā tiem, kas jau strādā vai vēlas profesionāli strādāt ar fotogrāfiju. Meistarklases sniedz iespēju attīstīt savu radošo vīziju un papildināt amata prasmes. Šajā rudens-ziemas ciklā piedāvājam meistarklases ar fotogrāfiem Filipu Šmitu, Elenu Kononovu, Jūliju Sinku un Viku Anisko.

Turpinās uzņemšana ISSP Jauniešu skolā

ISSP Jauniešu skola piedāvā jauniešiem radoši iepazīt fotogrāfiju un tās plašos izmantošanas veidus, kā arī apgūt attēlu veidošanas pamatprasmes. Nodarbības atsāksies 3. un 4. oktobrī. Vēl ir iespēja pieteikties!

Atvērta pieteikšanās intensīvajam kursam "Ievads fotogrāfijā"

Atvērta pieteikšanās ISSP Skolas intensīvajam divu mēnešu kursam “Ievads fotogrāfijā”, kas sāksies 5. oktobrī! Nodarbības vadīs pieredzējuši fotogrāfi un pasniedzēji Kristīne Krauze-Slucka un Ingus Bajārs. Pieteikšanās līdz 1. oktobrim.

ISSP Jauniešu skolas atvērto durvju diena

Trešdien, 20. septembrī, plkst. 16.00-19.00 aicinām uz ISSP Jauniešu skolas atvērto druvju dienu! Tā būs iespēja iepazīt ISSP Jauniešu skolas programmas saturu, izgatavot savu pinhole kameru un radoši darboties ar apgaismojumu, kā arī pieteikties programmai. ISSP Jauniešu skolas nodarbības atsāksies oktobrī un ilgs līdz jūnijam vienreiz nedēļā divās vecuma grupās: 11-14 g. un 15-18g. 

Vides instalācija "Melnais kubs – Camera Obscura"

Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros no 15. līdz 20. augustam katram Rīgas iedzīvotājam un viesim būs iespēja iepazīt fotoaparāta uzbūves principus interaktīvā vides objektā "Melnais kubs – Camera Obscura" Ziedoņdārzā. Paralēli vides objektam notiks analogās fotogrāfijas meistardarbnīcas. Aicināti piedalīties gan lieli, gan mazi interesenti!

Meistarklase "Apzināts radošums. Fotogrāfija kā klātesamības prakse"

Šīs vasaras pēdējā ISSP Radošā meistarklase – "Apzināts radošums. Fotogrāfija kā klātesamības prakse” ar mākslinieci Ivetu Gabaliņu – notiks 25.-27. augustā Līču skolā. Meistarklases laikā dalībniekiem būs iepsēja attīstīt savu radošo domāšanu un potenciālu, izmantojot fotogrāfijā balstītus pašizziņas rīkus un uzdevumus. Vēl ir dažas brīvas vietas! 

Jurģis Peters – Sintētiskā klātbūtne / Synthetic Presence

No 21. jūlija līdz 7. septembrim ISSP Galerijā is skatāma jauno mediju mākslinieka Jurģa Petera personālizstāde “Sintētiskā klātbūtne”, kas aplūko cilvēka un tehnoloģiju attiecību mijiedarbi, reflektējot par ticību mākslīgā intelekta spējai glābt cilvēci un pasauli. Izstādes atklāšana notiks 20. jūlijā plkst. 18.00.

From July 21 to September 7, the ISSP Gallery will host the solo exhibition Synthetic Presence by new media artist Jurģis Peters, which explores the interaction between humans and technology, reflecting on the belief in the ability of artificial intelligence to save humanity and the world. The exhibition will open on July 20 at 6 PM.

Atvērta pieteikšanās programmai "Attīstot fotogrāfijas valodu"

Līdz 31. jūlijam pagarināta pieteikšanās ISSP Skolas neformālās izglītības divu gadu programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” 2023./2025. gada kursam! “Attīstot fotogrāfijas valodu” ir vadošā praksē balstītā laikmetīgās fotogrāfijas izglītības programma Latvijā, kas piedāvā radošu un kritisku vidi, kurā attīstīt savu vizuālo valodu un rokrakstu fotogrāfijā. Programma sniedz priekšstatu par laikmetīgās fotogrāfijas norisēm Latvijā un starptautiski, iepazīstina ar medija vēsturi un teoriju, kā arī sniedz izpratni par fotogrāfijas plašajām iespējām un izaicinājumiem.

'Shift', an evening of work by Rujuta Rao and Sui Lam

Wednesday, June 28 at 7:30 PM at Bolderāja ISSP artist-in-residence Rujuta Rao and kuš! artist-in-residence Sui Lam invites to an evening of work where they will present the projects they have been working on during their residency in Riga this June. Free entrance.

Artist talk: Rujuta Rao, Will Britten, Sui Lam

Friday, June 16 at 7 PM we invite you to an artist talk by our artists-in-residence Rujuta Rao and WIll Britten, and Sui Lam who is a resident at kuš!. They will speak about their work and present the projects they are working on during their stay in Riga.

ISSP Radošās meistarklases vasarā

Šovasar ISSP piedāvā trīs radošās meistardarbnīcas Latvijas laukos ar nozarē vadošiem fotogrāfiem un māksliniekiem Aigu Rēdmani un Ģirtu Raģeli (21.-23. jūlijā), Zani Priedi (28.-30. jūlijā), un Ivetu Gabaliņu (25.-27. augustā). ISSP radošās meistarklases būs iespēja iedvesmoties, eksperimentēt, piedzīvot kopīgu radošo procesu un paplašināt savu māksliniecisko rokrakstu talantīgu pasniedzēju vadībā.